פיננסים

קרן השתלמות

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא קופת חסכון לעצמאים ושכירים המשמשת כאפיק חיסכון כללי ושאינו לטווח ארוך. פנסיה הינה סכום שנחסך לגיל הפנסיה על פי חוק ולכן מדובר על חיסכון של עשרות שנים ובלי שליטה.להבדיל, קרן השתלמות ניתן לבחור מבין חברות פיננסים רבות וניתן יהיה למשוך את הכסף ללא קנסות לאחר 6 שנים.

סה”כ ההפרשות לקרן השתלמות הינן מוכרות כהוצאה מלאה במס הכנסה! לכן קרן השתלמות לעצמאים הינה מאד משתלמת כאשר מושכים את הסכום פלוס הרווחים בקרן השתלמות, אין צורך בתשלום מס כלשהו והכסף כולו נכנס לחשבון הבנק למימוש. 

יתרונות עיקריים:

תשואה שנתית:

התשואה השנתית בקרן השתלמות יכולה לנוע מ-5% ואפילו ל-15% בממוצע בין הקרנות השונות והמובילות בשוק ולכן מלבד ההטבה של המיסוי גם אפשר להרוויח כסף וזאת במקום לתת לכסף שלך לשבת בעובר ושב מבלי שמרוויחים ממנו כלום.

זמינות

הכסף יחסית זמין, כפי שהוסבר, קרן השתלמות הינה לתקופה של סה”כ 6 שנים ולא תקופות של עשרות שנים שקשה מאד לצפות מה יקרה ואפילו לאבד שליטה על ההשקעה.

דברים שחשוב לדעת על קרן השתלמות-

  1. לא כל עובד שכיר זכאי לקרן השתלמות אבל בדרך כלל זהו תנאי העסקה משתלם כי זה בפועל לקבל עוד כסף מהמעסיק מבלי לשלם עליו מס.
  2. קרן השתלמות הינה אופציה משתלמת לעצמאים כי הם גם נהנים מהטבת המס וגם זה כסף נחסך שיחסית יהיה זמין בטווח קצר.
  3. בגלל הקורונה! ניתן למשוך עד 7,500 שח כל חודש מקרן ההשתלמות ועדיין שזה יהיה פטור ממס.
  4. מי שלא יודע אם יש לו קרן השתלמות וסכומי כסף, יכול בקלות לבדוק זאת באמצעות אתר הר הכסף של משרד האוצר. 

יש המון קרנות השתלמות בישראל ובתכלס מה שאמור להנחות את האדם הממוצע באיזו קרן השתלמות לבחור זה האמינות והמוניטין של הקרן(שהיא אכן מוכרת), עלות דמי הניהול, והתשואה שהקרן הצליחה לייצר.

רוצה לקבל יעוץ פיננסי שיעזור לך לצמוח כלכלית?
התנהלות כלכלית, סדר בנכסים הפיננסים, פתרונות מימון ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

אסטרטגיות שוק ההון

אסטרטגיית השקעות בשוק ההון

תוכן עניינים איך להשקיע בשוק ההון בעצמך? לייצר תשואה טובה אבל סולידית? לפי מה לבחור מניות? מהי אסטרטגיית ההשקעות המומלצת להשקעות בשוק ההון?   אלו

קרא עוד »
קורס נדל״ן

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס – קורס אונליין אנשים מתייעצים עם כל העולם לפני שקונים רכב אבל כשמדובר בהשקעה בנכס, לא. וזאת טעות שיכולה לעלות לכם

קרא עוד »