פיננסים

חסכון

החשיבות של חסכון

הקצו משאבים עבור הוצאות בלתי צפויות.

איך לחסוך כסף נובע מהתנהלות כלכלית נכונה. חסכון הינה פעולה הנובעת מקבלת החלטה אסטרטגית לעתיד.

הדבר הראשון שיש לעשות על מנת להשיג שליטה בהוצאות הוא הקצאת משאבים חכמה. הכוונה היא לאופן הנבון והמוצלח ביותר שבו תוכלו להשקיע את ההכנסות שלכם. ברצוני להציג בפניכם כלל בסיסי ופשוט מאוד הניתן לשינוי בהתאם לרצון וליכולת:

יש סכום הפנוי כל חודש שהוא בעצם הדלתא בין ההוצאות וההכנסות? ההמלצה שלי היא לקחת באזור ה50% ולשים בצד. שימשיך להשאר נזיל אך הוא יהיה זמין אך ורק ליום שחור.

חשוב מאוד לקחת בחשבון שכל ההוצאות הלא צפויות,דוגמה צינור שחלילה התפוצץ ביום בהיר אחד, מקרר חדש שייכנס לתמונה כשהמקרר הישן התקלקל והוגדר כבלתי כדאי לתיקון או הוצאות רפואיות בלתי צפויות. לעומת זאת עשרה אחוזים מוקדשים לטובת יעדים ארוכי טווח כמו לדוגמה החלפת הרכב, טיול משפחתי או חגיגת בר מצווה מפוארת.

 מפתיעות ככול שיהיו, ימשיכו להגיע ולצוץ, כך שכשחושבים על זה לעומק, הן לא באמת בלתי צפויות.

את ה50% האחרים צריך להשקיע באפיקי ההשקעות השונים – שוק ההון, נדל”ן, קרנות ועוד.

אבל מה עושים כשאין כסף פנוי והחשבון במינוס?

אם החשבון שלכם נמצא במצב של מינוס (אוברדרפט), במקום לחסוך, השקיעו את רוב הכסף הפנוי שתייצרו בהתנהלות לטובת סגירת המינוס. כאשר אתם במינוס, אם תשנו את הסדרי עדיפות שלכם בתקציב החודשי ותשימו כמטרה עליונה לסגור את המינוס, היו סמוכים ובטוחים שתצליחו לכסות את המינוס. 

יציאה מהמינוס הינה תנאי הכרחי לצמיחה כלכלית.

כל עוד הכספים שתצליחו לחסוך בזכות התנהלות כלכלית נכונה והפער בין ההכנסות וההוצאות יגדל בצורה חיובית ותאלצו להשתמש בו כדי לסגור את המינוס לא תוכלו להשקיע אותו בצמיחה.

רוצה לקבל יעוץ פיננסי שיעזור לך לצמוח כלכלית?
התנהלות כלכלית, סדר בנכסים הפיננסים, פתרונות מימון ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך
מאמרים אחרונים:
זכות לדירה

זכות לדירה

אולי אחת ההשקעות הכי פופולרית בישראל הינה רכישה של יחידת קרקע שבשאיפה תהפוך יום אחד לזכות לדירה. הרי זה חלום הדירה הוא הנפוץ ביותר ולכן

קרא עוד »