פיננסים

צ’ק אפ פיננסי

צ’ק אפ פיננסי

מזה צ’ק אפ פיננסי? למה זה יחסית מונח חדש שסביר להניח שלא שמעתם עליו? ולמה זה פשוט קריטי לעשות צ’ק אפ פיננסי לפחות אחת לשנה?

אז בואו נתחיל ונעשה סדר, ראשית חשוב להבין שהכלל הראשון בעולם הפיננסים הינו שכמעט לכל אדם בישראל יש מוצרים ונכסים פיננסים כמו למשל פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסות חיסכון ואפילו ביטוח בריאות, כן גם ביטוחי בריאות וחיים הינם מוצרים פיננסים כי הרי התגמול שהם מייצרים הינו בסופו של דבר מפורש ככסף ולכן הם סוג של השקעה גם כן.

הכלל השני הוא שמרבית האנשים אינם יודעים אלו מוצרים בדיוק יש להם, כמה הם משלמים עליהם, מה הם אמורים לקבל בתמורה או במקרה של צורך בתגמול כלשהו, מהם דמי הניהול שהם משלמים ואולי הכי חשוב, אם המוצרים האלה  בכלל רלוונטי עבורם והם לא משלמים סתם כסף שנזרק לפח מידי חודש.

הכלל השלישי הוא המצער ביותר, בהמשך לכלל השני והוא שמרבית האנשים באמת משלמים עודף כסף על מוצרים כמו כפל ביטוחים למשל שבו משלמים על אותו ביטוח פעמיים בשני חברות אבל בפועל כאשר יופעל הביטוח התגמול יהיה פעם אחת בלבד ולכן אין צורך בכפל מסוג זה. זה קורה כמובן גם במוצרים פיננסים כמו קופות גמל וקרנות השתלמות, המסלולים שבהם נמצא הלקוח ברוב המקרים לא מותאמים לצרכים שלו ויכלו בסבירות גבוהה לייצר לו תשואה שיותר מתאימה לרצונות והצרכים שלו.

צ’ק אפ פיננסי הינה פעולה המתבצעת או על ידי יועץ פיננסי או על ידי סוכן פנסיוני וכל מטרתה ראשית זה להציג ללקוח בצורה הברורה ביותר אלו מוצרים יש לו ועל מה הוא משלם בדיוק, לאחר שהלקוח הבין, סוכן ויועץ טובים ידעו להציע בצ’ק אפ פיננסי דרכים לייעל את התיק שלו וההוצאות שלו. מוצרים שאולי אפשר לוותר עליהם, הורדת דמי ניהול וכמובן אלטרנטיביות בשוק.

תחשבו על זה רגע, בדיוק כמו שלוקחים את הרכב מידי שנה לבדיקת טסט, ככה בדיוק צריך לעשות צ’ק אפ פיננסי. הינה החלק הכי טוב, זה בחינם. נכון יש יועצים שירצו שכר שנע בין 750 ש”ח ל2,500 ש”ח עבור בדיקה וייעול מהסוג הזה אבל הרבה מאד סוכנים ישמחו לעשות זאת בחינם והסיבה לכך היא פשוטה. במידה והייתם מרוצים מהצ’ק אפ הפיננסי שביצע לכם הסוכן, הוא יציע לכם להיות הסוכן שלכם. זה גם כן ללא עלות, הסוכן מרוויח את השכר שלו מחברות הביטוח ובתי ההשקעות כי מאותו רגע הוא הצינור המקשר בינכם. אבל תרשו לי להרגיע אתכם כבר בשלב זה ולהגיד לכם שברוב המוחלט של המקרים, העמלות והרווחים של הסוכן אין פרושם שאתם משלמים יותר על דמי ניהול וההפך. 

תעשו ניסוי, לכו לאדם עם סוכן ולאדם בלי סוכן ובדקו מי מהם משלם דמי ניהול גבוהים יותר. מרבית הפעמים תופתעו לגלות שזה כמובן מי שבלי הסוכן והסיבות לכך הינן שראשית, חברות הביטוח ובתי ההשקעות משקיעות יותר זמן ומשאבים באדם ללא סוכן כי הן עושות את עבודת הסוכן והסיבה השנייה והיותר פופולרית היא כי הן יכולות פשוט לגבות יותר ואין מי שיציק להם על זה. סיבה נוספת היא שלסוכנים גדולים יש כוח מול אותן חברות ובתי השקעות והם יכולים להוזיל ללקוחות שלהם את התנאים כדי שיהיו מרוצים.

אז לסיכום, צ’ק אפ פיננסי הינה בדיקה שלרוב היא חינמית וכל מטרת היא לבחון בצורה כללית אך מקיפה את כל המוצרים הפיננסים והביטוחים והיא נעשת על ידי איש מקצוע בעל רישיון כגון סוכן פנסיוני.

עוד כמה עובדות ששווה לדעת בנוסף-

  1. לעיתים רבות, עובדים שכירים יהיו אצל סוכנות ביטוח אשר המעסיק שלהם המליץ עליה ובמקרים רבים ישנו ניגוד אינטרסים בין טובת הלקוח וטובת המעסיק שפועל מתוך אינטרס להזיל את עלויות שלו ולא לספק את המוצרים שמתאימים ללקוחות(העבודים שלו). בדיקת צ’ק אפ פיננסי תענה לעובד בדיוק על השאלה הזאת.
  2. כל עובד שכיר רשאי לבקש בדיקת צ’ק אפ פיננסי ואפילו לעבור לטיפול של סוכן פנסיוני מחוץ לבחירת המעסיק.
  3. תוחלת החיים עולה ולכן יש חשיבות רבה לתכנון הפיננסי והכלכלי לעתיד, תכנון פרישה הינה פעולה שיכול לעשות באמצעות צ’ק אפ פיננסי ולהכין את הקרקע לפרישה שלקוח רוצה להגיע אליה.

שאלות ששווה לשאול בנוגע לצורך בצ’ק אפ פיננסי-

  1. האם חברות הביטוח ובתי ההשקעות ואפילו הבנקים באמת מספקים יעוץ אובייקטיבי ונטול אינטרסים בכל הקשור למוצרים פיננסיים?
  1. האם אותן חברות ביטוח, בתי השקעות ובנקים ינסו למכור לנו מוצרים שמתאימים לנו ולא את המוצרים שהם מרוויחים מהם הכי הרבה כסף?
  1. האם אותן חברות ימליצו על מוצר של חברה מתחרה במידה והוא עונה על הצרכים הפיננסים שלך ולהם אין מוצר שכזה?

צ’ק אפ פיננסי הינה פעולה אשר יכולה לחסוך אלפי שקלים מידי שנה ולא פחות חשוב, לבנות את היסודות ואת המכשירים הפיננסים לחירות וצמיחה כלכלית. 

צ’ק אפ פיננסי הינה פעולה המתבצעת או על ידי יועץ פיננסי או על ידי סוכן פנסיוני וכל מטרתה ראשית זה להציג ללקוח בצורה הברורה ביותר אלו מוצרים יש לו ועל מה הוא משלם בדיוק, לאחר שהלקוח הבין, סוכן ויועץ טובים ידעו להציע בצ’ק אפ פיננסי דרכים לייעל את התיק שלו וההוצאות שלו. מוצרים שאולי אפשר לוותר עליהם, הורדת דמי ניהול וכמובן אלטרנטיביות בשוק.

מוצרים ונכסים פיננסים כמו למשל פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסות חיסכון ואפילו ביטוח בריאות, כן גם ביטוחי בריאות וחיים

כל עובד שכיר רשאי לבקש בדיקת צ’ק אפ פיננסי ואפילו לעבור לטיפול של סוכן פנסיוני מחוץ לבחירת המעסיק.

יועצים שירצו שכר שנע בין 750 ש”ח ל2,500 ש”ח עבור בדיקה וייעול מהסוג הזה אבל הרבה מאד סוכנים ישמחו לעשות זאת בחינם

במידה והייתם מרוצים מהצ’ק אפ הפיננסי שביצע לכם הסוכן, הוא יציע לכם להיות הסוכן שלכם. זה גם כן ללא עלות, הסוכן מרוויח את השכר שלו מחברות הביטוח ובתי ההשקעות כי מאותו רגע הוא הצינור המקשר בינכם. 

רוצה לבצע צ'ק אפ פיננסי עם אורי קוסקאס ועם סוכן מוסמך בעל רישיון?
השאר פרטים ואחזור אליך בהקדם
מאמרים אחרונים:
השקעות נדלן בפורטוגל –הדבר הבא?

אולי המדינה הכי פופולרית להשקעות בשנים האחרונות היא פורטוגל היא פנינת שהפכה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדלן ישראלים והאמת של אזרחי מדינות נוספות רבות.

קרא עוד »
השקעות נדלן בפורטוגל

מי שמכיר אותי ועוקב אחר הפעילות שלי והתכנים שאני מעלה, יודע שברמה האישית אני מאד מאמין בהשקעות נדל”ן בישראל ומבחינתי מדובר בעדיפות עליונה מבחינת סדר

קרא עוד »