תיווך נדל''ן

לא כל אחד שמציג עצמו כמתווך הוא באמת מתווך. מתווך במקרקעין חייב לשאת רישיון לתיווך אותו מנפיק רשם המתווכים מטעם משרד המשפטים. המתווך עובר בחינה אשר בתוכה נכללים חוקים הנוגעים למקרקעין כגון דיני חוזים, חוק המקרקעין, חוק המתווכים, חוק מכר דירות חדשות ועוד עניינים ותקנות אשר המתווכים כפופים להם. לכן עליכם לבדוק ראשית האם המתווך שדורש מכם שכר הינו בעל רישיון לעסוק בתיווך, אל תתביישו ותבקשו לראות רישיון בתוקף. מתווך שטוען לקבלת דמי תיווך ללא רישיון, לא זכאי עפ”י דין לקבל מכם כסף!

על מנת לקבל את שכרו, מתווך חייב להחתים אתכם על הסכם אשר מצוין בו כי הנכם מזמינים ממנו שירותי תיווך, מתווך שלא החתים אתכם לא זכאי לקבל תשלום. (סעיף 9 לחוק המתווכים- דרישה להזמנה בכתב)

השימוש במתווך יכול לחסוך לכם המון זמן וריצות, כמובן שעדיף לעבוד דרך מתווך מקצועי ואמין אשר יבין את הצרכים שלכם, גם כאשר תמכרו נכס לעיתים עדיף להשתמש במתווך שכן הוא יחסוך לכם הרבה זמן בהסברים על הנכס ומצבו, מבחינת ניהול משא ומתן לפעמים עדיף שיהיה “עוד גורם” ביניכם לבין הקונה.

המתווך יכול להתמקצע באזור מסוים או בסוגי נכסים ספציפיים ויכול להשלים לכם פערי ידע בעת מכירה/רכישה. בדקו עם המתווך אילו פעולות שיווק הוא מתכוון לבצע ובאילו ערוצים (אתרים/ תליית שלטים/ רשתות חברתיות וכו), רוב המתווכים עובדים באמצעות משרד תיווך כאשר כשנכנס נכס למאגר המשרד כל המתווכים אמורים לעבוד על השיווק שלו וע”י כך אתם מגיעים לקהל גדול יותר של רוכשים / מוכרים פוטנציאליים. הרבה מהמתווכים עובדים באמצעות שיתופי פעולה עם משרדים/ מתווכים אחרים, ז”א שאם שכרתם מתווך למצוא לכם נכס ספציפי להשקעה, המתווך שלכם ייקח את שכרו מכם, והמתווך מהצד השני ייקח את שכרו מהבעלים של הנכס.

כלל חשוב: תמיד אתם משלמים למתווך בגמר העסקה (חתימת הסכם מכר), עמלת תיווך נהוגה כיום בשוק היא עד 2% (בתוספת מע”מ) מגובה העסקה בפועל למרות שאין באמת מגבלה על האחוז.

הירשם עכשיו וקבל תוכן ייחודי וטיפים מעולים בנושא השקעות וצמיחה כלכלית

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי!

מאמרים אחרונים:

זכות לדירה

זכות לדירה

אולי אחת ההשקעות הכי פופולרית בישראל הינה רכישה של יחידת קרקע שבשאיפה תהפוך יום אחד לזכות לדירה. הרי זה חלום הדירה הוא הנפוץ ביותר ולכן

קרא עוד »