נדל"ן

בדק בית

בדק בית

בדק בית הינה בעצם בדיקה של ליקויי בנייה ועמידה בתקנים של נכס. בדק בית יעשה על ידי בעל מקצוע שהינו לרוב מהנדס בנייה וחשוב להבין שככל שבעל המקצוע שמבצע את הבדק בית יהיה מקצועי יותר ובעל הסמכה פורמלית, כך גם סביר להניח שימצא את הליקויים ואי עמידה בתקנים הקיימים בנכס ולא פחות חשוב, כך הדו”ח שיספק למזמין השירות יתפוס יותר מבחינת אסמכתא משפטית ואל מול הקבלן שבנה את הנכס.

התהליך של בדק בית הינו פשוט ומומלץ ואפילו הייתי אומר הכרחי לאנשים שרוכשים נכס חדש או עומדים לפני הרכישה. יש לכך מספר סיבות, הראשונה היא שחשוב להכיר לאיזה נכס אתם עומדים להיכנס, במידה וישנן בעיות בצנרת למשל של הכנס איש מקצוע בתהליך של בדק בית עלה עליהם, תוכלו לדעת להתמודד איתם בזמן אמת ולפני שהמצב מחמיר. שנית במידה ורכשתם נכס חדש מקבלן ובנכס יש ליקויי בנייה או עמידה בתקנים או בתוכניות התכנון, בדק בית יספק לכם חוות דעת ודו”ח מקצועי אשר יציף את הבעיות לקבל והוא יהיה מחויב על פי חוק לסדרם. למען האמת, רוב ליקויי הבנייה קורים פשוט מחוסר מקצועיות של קבלנים ואנשי המקצוע שלהם ולא מתוך רוע ולכן זה אינטרס שלהם גם שתציפו את הבעיה והם יסדרו אותה בשלב מוקדם ככל האפשר ולפני שהנזק מחמיר.

 

מהי בפועל הבדיקה של בדק בית?

 

איש מקצוע איכותי יבדוק בתהליך של בדק בית הכל! הוא יתחיל בתוכניות התכנון האדריכלי ויראה אם תואמות למה שנעשה בשטח. יבדוק אם התוכניות והכנס עומדים בתקנים והחוקים העירוניים והארציים. יבדוק את מערכות החשמל, המים והאנסטלציה ויחפש רטיבויות למיניהם באמצעות מכשיר ייעודי מיוחד לכך כמו מצלמה תרמית אשר מסוגלת לזהות בעיות מסוג זה.

 

מתי מומלץ לבצע בדק בית?

 

בדרך כלל מומלץ לבצע לפני שנכנסים לנכס בדק בית וזאת מכיוון שעדיף לטפל בכל הבעיות הקיימות בנכס לפני שגרים בו וזאת מכיוון שלא נרצה לגלות ליקויים ובעיות בנכס באמצעו בדק בית בזמן שאנחנו גרים וגם אם התגלו, לא נרצה לגור בנכס אשר מתבצעים בו שיפוצים ותיקונים. 

במידה ועומדים לרכוש נכס יד שנייה, מומלץ בחום לבצע בדק בית לפני הרכישה עצמה ולהבין בדיוק מה מצבו של הנכס ובמידה וישנם ליקויים שמתגלים ניתן לקחת זאת בחשבון במחיר הרכישה והמשא ומתן מול המוכר. 

 

מה העלות של בדק בית?

 

זה מאד תלוי בסוג הנכס, בית פרטי, דירה מסחרי וכו אבל בדק בית ממוצע נע באזור הסכומים של 1,000-2,000 שקל. חשוב לזכור ולהבין, אתה עומדים להוציא או כבר הוצאת סכומים של מאות אלפי שקלים ומליונים, עלות של בדק בית אפסית ביחס לזה ויכולה לחסוך לכם אלפי שקלים בעתיד בתיקון ליקויים שלא ידעתם עליהם או שהחמירו. זוהי הסיבה המרכזית שאני אישית ממליץ על ביצוע בדק בית לפני כל רכישה או כניסה לנכס.

 

לסיכום, בדק בית הינו תהליך פשוט והכרחי לפני רכישה או כניסה לנכס. העלות של בדק בית הינה נמוכה ושולית ביחס לעלות הנזק שיכול להיגרם או התיקונים שתאלצו לעשות בשלב מאוחר יותר. אני ממליץ לכל אדם לפחות לבחון את האופציה של בדק בית ולעשות את החשבון האם הוא מעוניין לקחת את הסיכון או ללכת על בטוח.

רוצה להשקיע בנכס בחו''ל? רוצה לבחון את האופציה של קניית דירה בפורטוגל?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם לעזור לך בתהליך

מאמרים אחרונים:

השקעות נדלן בפורטוגל –הדבר הבא?

אולי המדינה הכי פופולרית להשקעות בשנים האחרונות היא פורטוגל היא פנינת שהפכה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדלן ישראלים והאמת של אזרחי מדינות נוספות רבות.

קרא עוד »

השקעות נדלן בפורטוגל

מי שמכיר אותי ועוקב אחר הפעילות שלי והתכנים שאני מעלה, יודע שברמה האישית אני מאד מאמין בהשקעות נדל”ן בישראל ומבחינתי מדובר בעדיפות עליונה מבחינת סדר

קרא עוד »