פיננסים

פמילי אופיס / Family Office

פמילי אופיס / Family Office

תוכן עניינים

פמילי אופיס / Family Office הינו שם שתפס תאוצה בעשר השנים האחרונות הפופולריות שלו עלתה. הבעיה שפמילי אופיס הינו מתן שירות רחב במספר תחומים שונים וישנם פמילי אופיס עם התמחות מסוימת ולכן ישנו בלבול למהו השירות עצמו ומה היתרונות והחסרונות שלו. כמובן שכאשר מדובר בהשקעה כספית לאדם הממוצע יש חשדנות רבה כלפי גוף אשר מספק שירותי השקעות ולכן כמו תמיד ראשית חשוב להבין לעומק במה מדובר וממה להיזהר.

פמילי אופיס או בעצם בתרגום לעברית משרד משפחתי הינו שם נפוץ לחברה פרטית אשר נותנת שירותי ניהול פיננסי והשקעות על כלל הנכסים שלהם. פמילי אופיס תמיד ישאף להיות מסוגל לספק כמה שיותר שירותים בתחומים של פיננסים והשקעות כדי שבאמת הלקוחות ישאפו לפנות לפמילי אופיס בתור הכתובת היחידה והעיקרית שלהם לכל הנושאים הפיננסים והכלכליים שלהם.

ניהול תיקי השקעות, יעוץ השקעות, השקעות נדלן, השקעות בקרנות השקעה מסוגים שונים, השקעות אלטרנטיביות, קרנות השתלמות וקופות גמל, פנסיה, תכנוני מס, השקעות בחברות סיכון כמו סטארט אפים ומיזמים עסקיים אלה חלק ממגוון השירותים שכל פמילי אופיס ישאף לספק בו שירות וכל זאת כמובן ביחד עם בקרה וניהול סיכונים שיעזור ללקוח לגדר את הסיכון.

בנוסף, פמילי אופיס במקרים מסוימים הינו הגוף שמתקשר ישירות מול הבנקים, חברות הביטוח ובתי ההשקעות שהלקוח משתייך אליהם ונותן שירותי תכנון בין דורי שבעצם מתעסק בכל הקשור להעברת הנכסים הפיננסים לבני המשפחה באמצעות צוואות, החזקה בנאמנות והסכמי ירושה למיניהם.

 

בגלל המגוון הרחב של השירותים הניתנים על ידי פמילי אופיס, אחד האלמנטים החשובים ביותר שצריך לבחון בבחינה של רמת החברה מעבר למוניטין והביקורות עליהם הוא הכוח אדם. מי הם בעלי הרישיונות בחברה ומנהלי הסיכונים שמבצעים את המענה הפנסיוני או ניהול תיקי ההשקעות וכמובן מיהו הצוות המשפטי שאמור לבנות את המבנה בין דורי. פמילי אופיס נשמע כחבילה מושלמת אבל בסופו של דבר מנוהלת על ידי אנשים שמקבלים את ההחלטות ולכן חשוב פחות להתמקד בשם החברה ויותר באנשים.

אז עכשיו כשברור מהו השירות הניתן על ידי פמילי אופיס, צריך להבין מהו החיסרון העיקרי שהוא בעצם ניגוד עניינים או במילה יותר פשוטה, אינטרס. עבור השירותים הניתנים על ידי פמילי אופיס התגמול אותו הם מבקשים יהיה או שכר מהצד של הלקוח, ריטיינר כל חודש או אחוז מהסכום אותו הם מנהלים שלרוב יהיה אחוז שונה בכל תחום שהם מנהלים אותו ובמקרה זה יש לשים לב ולדרוש אפילו שבגלל שהם מקבלים שכר, שהם יהיו אובייקטיבים לחלוטין ולא יקבלו שום שכר נוסף או עמלה כתוצאה מההשקעות אותם יבחרו לבצע עם הכסף של הלקוח. רק שלרוב זהו לא המקרה, בחלק גדול מהמקרים, פמילי אופיס רבים לוקחים גם עמלה מהגופים או ההשקעות בהם הם משקיעים כמו למשל בהשקעה נדלנית או למשל במיזמים עסקיים ואפילו בתי השקעות וקרנות ולכן במקרה כזה הם לא אובייקטיביים ויכול מאוד להיות שיבחרו להכניס את הלקוח להשקעות בעלות סיכון לפי שיקול גובה התגמול אותו הם מקבלים מאותו גוף או השקעה פרטנית.

לסיכום, פמילי אופיס היה חברה שאמורה לספק את כלל השירותים הפיננסים והשקעות במקום אחר עבור לקוח או אחד או משפחה שלמה. בדרך כלל מדובר בשירות הניתן בעיקר לאנשים אמידים ועשירים ופחות לאדם הממוצע שרוצה להתפתח ולצמוח כלכלית. בחלק מהמקרים ישנם פמילי אופיס עם רף כניסה להון ראשוני בשביל להתחיל לקבל שירות. בדיוק כמו כשצריך לעשות השוואה ובדיקה מעמיקה כאשר בוחרים בית השקעות, חברת ביטוח ובנק, גם במקרה של פמילי אופיס, אם החלטתם לקבל שירותים מסוג זה, אתם נדרשים לעשות זאת.

הינו שם שתפס תאוצה בעשר השנים האחרונות הפופולריות שלו עלתה. הבעיה שפמילי אופיס הינו מתן שירות רחב במספר תחומים שונים וישנם פמילי אופיס עם התמחות מסוימת ולכן ישנו בלבול למהו השירות עצמו ומה היתרונות והחסרונות שלו. כמובן שכאשר מדובר בהשקעה כספית לאדם הממוצע יש חשדנות רבה כלפי גוף אשר מספק שירותי השקעות ולכן כמו תמיד ראשית חשוב להבין לעומק במה מדובר וממה להיזהר.

ניהול תיקי השקעות, יעוץ השקעות, השקעות נדל”ן, השקעות בקרנות השקעה מסוגים שונים, השקעות אלטרנטיביות, קרנות השתלמות וקופות גמל, תכנוני מס, השקעות בחברות סיכון כמו סטארט אפים ומיזמים עסקיים אלה חלק ממגוון השירותים שכל פמילי אופיס ישאף לספק בו שירות וכל זאת כמובן ביחד עם בקרה וניהול סיכונים שיעזור ללקוח לגדר את הסיכון. 

רוצה לקבל יעוץ פיננסי שיעזור לך לצמוח כלכלית?
התנהלות כלכלית, סדר בנכסים הפיננסים, פתרונות מימון ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך
מאמרים אחרונים:
תחום הנדל”ן

מארק טווין שאומר “קנו אדמות, לא מייצרים כאלה יותר”. אז למה באמת שוק הנדל”ן בארץ הוא יקר ולא פרופורציונלי? ולמה לא כל אחד יכול לרכוש

קרא עוד »
אסטרטגיות שוק ההון
אסטרטגיית השקעות בשוק ההון

איך להשקיע בשוק ההון בעצמך? לייצר תשואה טובה אבל סולידית? לפי מה לבחור מניות? מהי אסטרטגיית ההשקעות המומלצת להשקעות בשוק ההון? אלו קומץ קטן מהשאלות

קרא עוד »
קורס נדל״ן
לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס – קורס אונליין אנשים מתייעצים עם כל העולם לפני שקונים רכב אבל כשמדובר בהשקעה בנכס, לא. וזאת טעות שיכולה לעלות לכם

קרא עוד »
איך להפוך למיליונר

למה הרשת מוצפת במדריכים של איך להפוך למיליונר? הציבור הישראלי ברובו מתקשה לסגור את החודש, אז למה יש כל כך הרבה מדריכים שמסבירים איך להפוך

קרא עוד »