ברוקר

“אני רוצה להתחיל להשקיע בשוק ההון אבל מזה ברוקר? איך למצוא ברוקר מומלץ? מדוע חייבים ברוקר?” אלו השאלות הכי פופולאריות שאני שואלים בכל הנושא של ברוקר. בואו נעשה סדר.

 

כשמשקיעים בשוק ההון בעצם קונים מנייה אחת ויותר, בשביל שצד אחד יוכל לרכוש מנייה, צריך להיות בצד השני מישהו שמוכר את אותה המנייה. תפקיד הברוקר במילים הפשוטות ביותר הוא להיות המתווך או הסוכן שמפגיש בין הצדדים של הרוכש והמוכר וכמובן גוזר עמלה באמצע.

ברוקר יכול כל אדם בעל רישיון מוסמך לסחור בניירות ערך בבורסה או גוף אשר פועל כברוקר ומספק שירות השקעות ומסחר בניירות ערת תחת הנחיות רגולטיביות. 

בנוסף לתיווך העסקאות בין הרוכש למוכר, בורקר יכול גם לספק מידע לגבי המחירים בשוק ותשואות פוטנציאליות.

בשנים האחרונות נהוג דווקא לראות בברוקר כגוף אשר מספק את פלטפורמת המסחר והיכולת הטכני לבצע את המכירה והרכישה. לכן תפקיד הברוקר לאדם הפשוט יכול להתפצל אחת משתי אפשרויות עיקריות, האחת הינה מתן שירותי תיווך ועזרה בקבלת החלטות לגבי ההשקעות והשנייה, הפשוטה יותר, פשוט כלי לביצוע ההוראות שהסוחר/משקיע רוצה לבצע באמצעות הפלטפורמה שמספק הברוקר.

מעבר לבנקים בישראל, יש מספר חברי בורסה נוספים אשר יכול לשמש כברוקרים והשאלה הנשאלת לפי מה נבחר ברוקר או האם יש ברוקר מומלץ?

אז בגדול זה עניין של בחירה אישית בין מספר משתנים שהעיקריים ביניהם סביב, ביטחון וגובה עמלות. כמובן שזה מתחיל שכל הגופים האלה הינם שקופים ואפשר להבין שבנקים למשל בסבירות גבוהה לא יקרסו ביחד עם הכסף שלכם אבל מצד שני, העמלות בבנקים מאד גבוהות ובצורה משמעותית. לכן, ברוב המקרים דווקא הבנקים הינם הכתובת הטובה.

 אז במידה ושוקלים להתקדם עם ברוקר שאינו בנק, חשוב ראשית לבדוק את גובה העמלות ולעשות השוואה כי כמובן שעמלות גבוהות פוגעות בתשואה, לאחר מכן, השירות, בגלל שהיום אנחנו חיים בעידן הדיגיטלי, דווקא שווה לבדוק ביקורות על הממשק האינטרנטי וטכנולוגית המסחר של הברוקר, מהי רמת הנגישות והפשטות והאם ישנן מוגבלויות בפעולות מסוימות. אבל כמובן ששווה לבדוק בנוסף את רמת השירות הטלפוני שלהם ורמת האיכות המקצועית שלהם.

רגולציה! לא משנה באיזה ברוקר רוצים להשתמש, זה הכרחי שיהיה מדובר בברוקר שפועל תחת הרגולציה המחמירה של הרשות לניירות ערך. כלומר לא משנה מה העמלות, מה הפוטנציאל תשואה או הטכנולוגיה ומערכות המסחר, אם אין פיקוח רגולטורי, אסור בצורה חד משמעית לעבוד עם הברוקר.

תן לי לעזור לך למצוא ברוקר עם דמי ניהול נמוכים, תשואה גבוהה ושירות אישי וטוב

השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

הידרולוג והידרולוגיה

מהם אישורי הידרולוג לצורך היתר או תב”ע? ומה תפקידו של ההידרולוג בהליך התכנוני ומה הצורך בו? כחלק מהליכי רישוי ותכנון, כמו הוצאת היתר בנייה, חלק

קרא עוד »
עסקת אופציה בנדל״ן

עסקת אופציה

עסקת אופציה הינה בעצם כריתת הסכם עם בעל נכס אשר אומר שלקונה יש את האופציה לרכוש את הקרקע במחיר איקס בתקופת זמן מסוימת כאשר עליו

קרא עוד »
ליווי משקיעים בפורטוגל

ליווי משקיעים בפורטוגל

חלום הדירה הראשונה קרוב מתמיד! הידעת שבפורטוגל אפשר לרכוש דירה חדשה במיקום טוב עם הון עצמי של כ-100 אלף ש”ח ומשכנתא בתנאים חסרי תקדים של

קרא עוד »