ייעוץ פנסיוני

כמעט לכל אדם בוגר יש נכסים פיננסים כמו לדוגמא- פנסיה, קופות גמל והשתלמות, ביטוחים, תוכניות חיסכון ועוד לדוגמא. 

הבעיה היא שרוב האנשים לא באמת מבינים מה יש להם, כמה הם משלמים על המוצר, השירותים או הדמי ניהול ומהם האלטרנטיבות. הסיבות העיקריות הינם חוסר בהשכלה פיננסית שמעולם לא סופקה והסבירה על הנכסים האלו והסיבה השנייה שיש לחברות הביטוח אינטרס לשמור את הנושאים האלה מורכבים ולא ברורים כדי שאנשים לא יבינו שמנצלים אותם.

התחום הפנסיוני מורכב ולכן כן מומלץ לחסוך בזמן יקר של למידה או מטעויות ופשוט לתת לאיש מקצוע בתחום לעשות סדר. ”צ’ק פיננסי” הינה בדיקה מקיפה של כלל הנכסים הפיננסים ומומלץ לעשות אותה לפחות אחת לשנה, ממש כמו טסט לאוטו.

ייעוץ פנסיוני - תוכן עניינים וניווט מהיר

חשיבות ייעוץ פנסיוני

כמעט לכל אדם בוגר יש נכסים פיננסים כמו לדוגמא- פנסיה, קופות גמל והשתלמות, ביטוחים, תוכניות חיסכון ועוד לדוגמא. 

הבעיה היא שרוב האנשים לא באמת מבינים מה יש להם, כמה הם משלמים על המוצר, השירותים או הדמי ניהול ומהם האלטרנטיבות. הסיבות העיקריות הינם חוסר בהשכלה פיננסית שמעולם לא סופקה והסבירה על הנכסים האלו והסיבה השנייה שיש לחברות הביטוח אינטרס לשמור את הנושאים האלה מורכבים ולא ברורים כדי שאנשים לא יבינו שמנצלים אותם.

חשוב להבין שברוב המקרים בתחום הפיננסים והביטוח מדובר בלא מעט כסף שיכול להיחסך ויותר חשוב מכך, הרבה מאד כסף שהיה ניתן לעשות כי כסף שנחסך יכול להיות זמין להשקעות וגם במידה ומשפרים את התנאים והתשואה בפנסיה אז בתקופה של עשרות שנים, זה הבדלים של עשרות ומאות אלפי שקלים.

ייעוץ פנסיוני חינם

על מנת להציל את הכסף הזה, האדם הממוצע יכול לעשות אחת שתי אפשרויות:

  1. ללמוד, לקרוא, את התחום לעומק, לעשות השוואות מחירים וליצור קשר עם מספר חברות ביטוח.
  2. להיפגש עם יועץ פנסיוני מקצועי.

אם כי ברוב המקרים, האפשרות של למידה היא המומלצת. דווקא במקרה של נכסים פיננסים ושל ייעוץ פנסיוני, עדיפה האפשרות של להיפגש עם איש מקצוע בתחום שיעשה לכם סדר.

הסיבות לכך הן די פשוטות וברורות אבל לפני כן, צריך לעשות סדר ולהסביר את ההבדלים בין יועץ פנסיוני, סוכן פנסיוני ומשווק פנסיוני.

יועץ פנסיוני

הוא גורם אובייקטיבי לחלוטין ונטול כל אינטרס משותף עם חברות הביטוח אשר יעשה ללקוח סדר בכל הנכסים הפיננסים שלו בתמורה לשכר טרחה. אסור לו לקחת כסף בנוסף מחברות הביטוח במידה והוא מעביר את המוצרים והפוליסות שלכם אליהם. היתרון המשמעותי הוא שהוא רואה את טובת הלקוח בלבד כפי שנאמר והחיסרון הוא שהוא לוקח על הייעוץ כסף אבל בחלק גדול מהמקרים זה אכן משתלם ביחס לסכום הכסף שנחסך או אפשר להרוויח.

משווק פנסיוני

ההפך הגמור מיועץ, הוא איש מכירות לכל דבר של חברת ביטוח מסוימת אחת או כמה. הוא מקבל מהם עמלות ולעיתים שכר עבור כל אדם שהוא מצליח למכור לו את המוצרים שלהם. לא באמת משנה טובת הלקוח או מה מותאם לצרכים שלו. במקרה זה האינטרס שלו הוא לקבל יותר כסף מחברות הביטוח.

סוכן פנסיוני

 הסוכן הוא כמעט כמו היועץ, הוא אכן ייתן שירותי יעוץ ויעשה סדר ללקוח אך הוא אינו גובה שכר מהלקוח. את השכר שלו הוא יגבה מחברות הביטוח אשר הפוליסות והמוצרים שלכם נמצאים בה. יש כאן מספר אינטרסים וסיבות לכך. ראשית, חברות הביטוח מעדיפות לעבוד עם סוכן ברוב המקרים ולא מול הלקוח ישירות כי זה חוסך להם בירוקרטיה, לוגיסטיקה ושיווק. שנית, כפי שניתן להבין, במוצרים פנסיונים, יש הרבה מאד רווח לחברות הביטוח ולכן אין להם בעיה לתגמל את הסוכן. הסיבה השלישית היא כפי שהוסבר, הלקוח הישראלי הממוצע לא מבין בתחום הפנסיוני כמעט בכלל ולכן אם יאלץ לשלם סביר להניח שלא ירצה לעשות שינויים ולשפר אפילו אם זה בשורה התחתונה יחסוך לו כסף ואפילו יעשה לו יותר כסף.

חשוב להבהיר, כל שלושת המקצועות דורשים תעודה רשמית! לכן על מנת לבדוק שלא מדובר בהונאה כלשהי, אין בושה לבקש ולראות אותה.

ייעוץ פנסיוני הבדלים

משווק פנסיוניסוכן פנסיונייועץ פנסיוני 
אינטרס לחברת הביטוח/בת ההשקעות שהוא משווק בלבדתלוי בסוכן. יש כאלה ששמים את טובת הלקוח ואז אובייקטיביים ויש כאלה שמסתכלים על גובה העמלה ולכן לאאובייקטיביאובייקטיביות
איןאין אבל יכול במקרים מסוימים לדרוש תשלום עבור שירות ייעוץ פנסיונינדרש תשלום עבור השירותעלות כספית
לרוב יש הטבות כמו דמי ניהול והנחות בחברה שעובד לא ניתן להשיג ללא המשווקסוכן טוב יודע לספק את השירות המלא שכולל גם את העולם הפנסיוני, פיננסי וביטוח בצורה שוטפת והינו הכתובת לכל בעיה.ייעוץ פנסיוני על ידי יועץ אובייקטיבי הינו בסבירות גבוהה באמת ההמלצה הכי טובה ומותאמת אישית שלקוח יכול לקבליתרונות
שירות ומוצרים מחברה אחת בלבד וייתכן שהינם המוצרים הטובים ביותר בשוק או מותאמים אישית ללקוחקשה למצוא סוכן פנסיוני אמין שדואג לצרכים של הלקוח בצורה אובייקטיביתישנה עלות כספית שיכולה להגיע לאלפי שקלים במידה ונרצה להתייעץ עבור כל פעולהחסרונות

לימודי ייעוץ פנסיוני:

במידה ומדובר בהעשרת הידע ישנם מספר רב של מדריכים בתחום ואתרים המספקים ידע במוצרים פיננסיים כמו לדוגמא האתר שלי. במידה ורוצים להוציא את הרישיון של משווק פנסיוני או יועץ פנסיוני או סוכן פנסיוני אז צריך לעשות את המבחנים של הרשות לניירות ערך שהינם נחשבים למבחנים קשים מאד ואם כי ישנם הבדלים בתהליך לרוב מדובר ב-4 מבחנים יסוד בכלכלה, יסודות הביטוח, חשבונאות וסטטיסטיקה ומימון פלוס עוד מבחנים מסכים כמו מקצועית א וגמר פנסיוני. כמו כן ישנו צורך בסטאז’/ התמחות של כחצי שנה.

סיכום ייעוץ פנסיוני:

אז כפי שהוסבר התחום הפנסיוני יחסית באמת מורכב ולכן כן מומלץ לחסוך בזמן יקר של למידה או מטעויות ופשוט לתת לאיש מקצוע בתחום לעשות סדר. ”צ’ק פיננסי” הינה בדיקה מקיפה של כלל הנכסים הפיננסים ומומלץ לעשות אותה לפחות אחת לשנה, ממש כמו טסט לאוטו. השיקול בין סוכן פנסיוני או יועץ פנסיוני הינו שיקול אישי כי משניהם מקבלים פחות או יותר את אותו השירות אבל יש כאלה שירצו לשלם כסף על מנת לקבל יעוץ פנסיוני כי ידעו שמדובר באמת באינטרס שלהם בלבד ויש כאלה שזה פחות מפריע להם ויעדיפו סוכן פנסיוני כי אין עלות כספית.

ייעוץ פנסיוני - שאלות ותשובות

פגישה עם בעל מקצוע בתחום הפנסיוני, ביטוח והפיננסים שיעזור לקבל החלטות לקבל שירותים ומוצרים שונים בתחום. יכול להתבצע על ידי משווק פנסיוני, סוכן פנסיוני ויועץ פנסיוני כאשר לכל אחד מבעלי המקצוע יתרונות וחסרונות.

תלוי באיש המקצוע, סוכן פנסיוני ומשווק לא דורשים כסף מהלקוח ומרוויחים רק עם הלקוח מחליט לתת להם את ניהול התיק או רכישת מוצרים ושירותים דרכיהם, יועץ פנסיוני מקבל כסף עבור ייעוץ פנסיוני כשירות בפני עצמו ויכול לנוע בין מאות שקלים לאלפי שקלים בודדים.

יועץ פנסיוני לרוב הינו אובייקטיבי כי הינו מרוויח בפועל מהפעולה של הלקוח, משווק פנסיוני שנותן ייעוץ בוודאות אינו אובייקטיבי כי הינו מחויב לחברה אחת. במקרה של סוכן פנסיוני תלוי מאד מי הסוכן ובאופי שלו כי יש סוכנים שמאמינים בלשים את הלקוח לפני הכל ויש כאלה שרואים בתחום כעסק ושדווקא הרווח שלהם הינו שיקול לא פחות חשוב.

חד משמעית התשובה היא כן, הייעוץ במקרה של סוכן פנסיוני הינו בחינם וניתן להיפגש עם מספר סוכנים ואין מחויבות לשום דבר כלפיהם, במידה וכולם מציעים את אותם המוצרים ובעלות זהה יחסית ניתן להסיק מסקנה והחלטה ובמידה ויש סתירה ביניהם ניתן להשוות ולהבין מדוע כל אחד חושב שהוא צודק ולנסות להבין את האינטרס מאחורי.

מחפש יועץ פנסיוני?

סדר בפנסיה,קופות גמל, איתור כספים, הוזלה בדמי ניהול ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

השקעות נדלן בפורטוגל –הדבר הבא?

אולי המדינה הכי פופולרית להשקעות בשנים האחרונות היא פורטוגל היא פנינת שהפכה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדלן ישראלים והאמת של אזרחי מדינות נוספות רבות.

קרא עוד »

השקעות נדלן בפורטוגל

מי שמכיר אותי ועוקב אחר הפעילות שלי והתכנים שאני מעלה, יודע שברמה האישית אני מאד מאמין בהשקעות נדל”ן בישראל ומבחינתי מדובר בעדיפות עליונה מבחינת סדר

קרא עוד »