ייעוץ

ייעוץ משכנתא

ייעוץ משכנתא

משכנתא הינה צורת ההלוואה הפופולרית ביותר כאשר רוצים לרכוש נכס נדל”ן. הסיבה לכך היא שהריביות במשכנתא הם מהנמוכות ביותר שאפשר לקבל כאשר לוקחים הלוואה. כל הלוואה שהבנק או קרן נותנת בסופו של דבר מחושב לפי רמות של סיכון. ככל שהסיכון גבוהה יותר כך יהיו גם הריביות. מכיוון שהבנק ממשכן נכס אשר שווה יותר מגובהה הלוואה, אז הסיכון יחסית נמוך ולכן הריביות נמוכות.

במדינת ישראל אין תעודה של יועץ משכנתא! כל אדם באשר הוא, יכול לעסוק בתחום. בצער רב, זה אכן המקרה, הרבה אנשים שלא למדו את המקצוע או יש להם ניסיון אכן נותנים שירותים של יעוץ משכנתא ולעיתים זה מצליח ולעיתים דווקא הלקוח נפגע. 

מרבית האנשים מאמינים שתפקידו של יועץ משכנתא הוא פשוט להשיג ללקוח את הריביות הנמוכות ביותר וזה בגדול נכון, אחד התפקידים העיקריים של יועץ משכנתא זה לנהל משא ומתן עם מספר בנקים ואלטרנטיבות שונות כדי שהלקוח יקבל משכנתא ובתנאי ריבית טובים ביחס למשק. אבל התפקיד שלו הוא הרבה יותר רחב מזה. 

התפקיד שלו ראשית הינו לנתח את העסקה שאליה הלקוח עומד להיכנס מבחינת מימונית. הכוונה היא לבחון את הסכום שהלקוח צריך לקחת מהבנק על מנת להשלים את הרכישה ולבחון את יכולות ההחזר של הלקוח באמצעות בחינה של ההכנסות שלו והלוואות נוספות שקיימות. כמו כן ביחד אם הלקוח הוא אמור לצפות את השנים קדימה ולבנות מסלול החזר מותאם אישית לצרכיו של הלקוח כמו למשל של מסלולי תשלום או נקודות יציאה.

בנוסף, תהליך לקיחת המשכנתא הינו תהליך הדורש לספק מספר רב של מסמכים ונתונים שונים וקיים מין פינג פונג בין הלקוח לבנק של בקשות ותוספות כל הזמן. התהליך עצמו בדרך כלל לוקח בין חודש לחודשיים. אחד מתפקידיו של יועץ משכנתא זה לעזור בתהליך ולהפוך אותו ליותר קל ומסודר, מהיר ושכמובן לא יתקע מסיבות מיותרות.

חשוב להבהיר! אומנם גם בבנק של יועץ משכנתא אבל חשוב לדעת שזה אינו אותו דבר כמו יועץ חיצוני פרטי כי הוא כמובן לא אובייקטיבי. המטרה שלו היא כמובן לדאוג לאינטרס של הגוף שמשלם לו משכורת ולכן הייעוץ שלו מוטל בספק מבחינה של אינטרס הלקוח.

השכר הממוצע של יועץ משכנתא הינו בין 3,000 ש”ח- ל-7,500 ש”ח.

האם כדאי לקחת יועץ משכנתא? זו שאלה עם שתי תשובות. הראשונה היא מרבית האנשים לא לוקחים יועץ משכנתא וזה אומר שלמרות שהתהליך מסורבל, הוא בהחלט אפשרי לעשייה.כמו כן, סקר שוק, בדיקה מול מספר בנקים, משא ומתן על ריביות ותנאי תשלום הינן פעולות שכל אדם יכול לבצע בצורה עצמאית.

התשובה השנייה היא שישנם אנשים שלא יודעים או לא רוצים לעשות את הפעולות האלה, יכול להיות מסיבות של חוסר זמן או חוסר יכולת או פשוט חוסר ידע. במקרה אלה אכן משתלם להיעזר ביועץ משכנתא טוב וחשוב להבין שאפילו אם השכר שלו יהיה בגובה של 7,000 ש”ח, אם יצליח להוזיל אפילו באחוז אחד את שער הריבית, מדובר בחיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים( תלוי בגובה המשכנתא ותקופת הזמן). לכן, אם כבר רוצים לקחת יועץ משכנתא שיעזור בתהליך, חשוב להבין שאומנם לתעודה אין פה שום רלוונטיות אבל לנסיון בתחום חד משמעית כן ולכן חשוב לקחת את שירותיו של יועץ משכנתא אשר הומלץ לכם עליו מאנשים שכבר השתמשו בו או בעל מוניטין מוכר בתחום.

רוצה לקבל הצעה ליעוץ משכנתא?

סקר והשוואת מחירים, שירות אישי ושיפור תנאים ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

אסטרטגיות שוק ההון

אסטרטגיית השקעות בשוק ההון

תוכן עניינים איך להשקיע בשוק ההון בעצמך? לייצר תשואה טובה אבל סולידית? לפי מה לבחור מניות? מהי אסטרטגיית ההשקעות המומלצת להשקעות בשוק ההון?   אלו

קרא עוד »
קורס נדל״ן

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס – קורס אונליין אנשים מתייעצים עם כל העולם לפני שקונים רכב אבל כשמדובר בהשקעה בנכס, לא. וזאת טעות שיכולה לעלות לכם

קרא עוד »