יועץ משכנתא

 

התפקיד של יועץ משכנתא הינו ראשית לנתח את העסקה שאליה הלקוח עומד להיכנס מבחינת מימונית. הכוונה היא לבחון את הסכום שהלקוח צריך לקחת מהבנק על מנת להשלים את הרכישה ולבחון את יכולות ההחזר של הלקוח באמצעות בחינה של ההכנסות שלו והלוואות נוספות הקיימות. כמו כן ביחד עם הלקוח הוא אמור לצפות את השנים קדימה ולבנות מסלול החזר מותאם אישית לצרכיו של הלקוח כמו למשל של מסלולי תשלום או נקודות יציאה.

מה זה משכנתא?

משכנתא הינה צורת ההלוואה הפופולרית ביותר כאשר רוצים לרכוש נכס נדל”ן. הסיבה לכך היא שהריביות במשכנתא הם מהנמוכות ביותר שאפשר לקבל כאשר לוקחים הלוואה. כל הלוואה שהבנק או קרן נותנת בסופו של דבר מחושב לפי רמות של סיכון. ככל שהסיכון גבוהה יותר כך יהיו גם הריביות. מכיוון שהבנק ממשכן נכס אשר שווה יותר מגובהה הלוואה, אז הסיכון יחסית נמוך ולכן הריביות נמוכות.

רישיון יועץ משכנתא

במדינת ישראל אין תעודה של יועץ משכנתא! כל אדם באשר הוא, יכול לעסוק בתחום. בצער רב, זה אכן המקרה, הרבה אנשים שלא למדו את המקצוע או יש להם ניסיון אכן נותנים שירותים של ייעוץ משכנתא ולעיתים זה מצליח ולעיתים דווקא הלקוח נפגע. 

האם כדאי לקחת יועץ משכנתא

מרבית האנשים מאמינים שתפקידו של יועץ משכנתא הוא פשוט להשיג ללקוח את הריביות הנמוכות ביותר וזה בגדול נכון, אחד התפקידים העיקריים של יועץ משכנתא זה לנהל משא ומתן עם מספר בנקים ואלטרנטיבות שונות כדי שהלקוח יקבל משכנתא בתנאי ריבית טובים ביחס למשק. אבל התפקיד שלו הוא הרבה יותר רחב מזה. 

בנוסף, תהליך לקיחת המשכנתא הינו תהליך הדורש לספק מספר רב של מסמכים ונתונים שונים וקיים מין פינג פונג בין הלקוח לבנק של בקשות ותוספות כל הזמן. התהליך עצמו בדרך כלל לוקח בין חודש לחודשיים. אחד מתפקידיו של יועץ משכנתא זה לעזור בתהליך ולהפוך אותו ליותר קל ומסודר, מהיר ושכמובן לא יתקע מסיבות מיותרות.

יועץ משכנתא בבנק

חשוב להבהיר! אמנם גם בבנק יש יועץ משכנתא אבל חשוב לדעת שזה אינו אותו דבר כמו יועץ חיצוני פרטי כי הוא כמובן לא אובייקטיבי. המטרה שלו היא כמובן לדאוג לאינטרס של הגוף שמשלם לו משכורת ולכן הייעוץ שלו מוטל בספק מבחינה של אינטרס הלקוח.

יועץ משכנתא בנקאייועץ משכנתא חיצוני 
הבנקהלקוחאינטרס היועץ
רק עם הבנק שבו הוא עובדעובד עם לפחות 3-4 שוניםעם איזה בנקים עובד?
לפי השעות שהבנק מגדירמשתנה אבל לרוב זמין כל הזמןזמינות
חינם3,500-7,500 ש''חעלות
רווחיות הבנקהשגת התנאים הטובים ביותר ללקוח שמותאמים אישית אליו מבחינה החזר וחיסכוןמטרה עיקרית

כמה עולה ייעוץ משכנתא או כמה עולה יועץ משכנתא

השכר הממוצע של יועץ משכנתא הינו בין 3,000 ש”ח- ל-7,500 ש”ח.

האם כדאי לקחת יועץ משכנתא? 

זו שאלה עם שתי תשובות. הראשונה היא שמרבית האנשים לא לוקחים יועץ משכנתא וזה אומר שלמרות שהתהליך מסורבל, הוא בהחלט אפשרי לעשייה.כמו כן, סקר שוק, בדיקה מול מספר בנקים, משא ומתן על ריביות ותנאי תשלום הינן פעולות שכל אדם יכול לבצע בצורה עצמאית.

התשובה השנייה היא שישנם אנשים שלא יודעים או לא רוצים לעשות את הפעולות האלה, יכול להיות מסיבות של חוסר זמן או חוסר יכולת או פשוט חוסר ידע. במקרה אלה אכן משתלם להיעזר ביועץ משכנתא טוב וחשוב להבין שאפילו אם השכר שלו יהיה בגובה של 7,000 ש”ח, אם יצליח להוזיל אפילו באחוז אחד את שער הריבית, מדובר בחיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים( תלוי בגובה המשכנתא ותקופת הזמן). לכן, אם כבר רוצים לקחת יועץ משכנתא שיעזור בתהליך, חשוב להבין שאומנם לתעודה אין פה שום רלוונטיות אבל לנסיון בתחום חד משמעית כן ולכן חשוב לקחת את שירותיו של יועץ משכנתא אשר הומלץ לכם עליו מאנשים שכבר השתמשו בו או בעל מוניטין מוכר בתחום.

יועץ משכנתא מומלץ

גילוי נאות, גם אני אישית נותן שירות ייעוץ משכנתא ולכן לא ממש אובייקטיבי שאמליץ כי הרי אמליץ על עצמי. בכל זאת, ישנם הרבה מאד יועצי משכנתאות מעולה שעוסקים אך ורק בתחום הזה ומוכיחים את עצמם והדרך הטובה ביותר לבחון זאת הינה שביעות הרצון של הלקוחות.

יועץ משכנתא - שאלות ותשובות

התפקיד של יועץ משכנתא הינו ראשית לנתח את העסקה שאליה הלקוח עומד להיכנס מבחינת מימונית. הכוונה היא לבחון את הסכום שהלקוח צריך לקחת מהבנק על מנת להשלים את הרכישה ולבחון את יכולות ההחזר של הלקוח באמצעות בחינה של ההכנסות שלו והלוואות נוספות הקיימות. כמו כן ביחד עם הלקוח הוא אמור לצפות את השנים קדימה ולבנות מסלול החזר מותאם אישית לצרכיו של הלקוח כמו למשל של מסלולי תשלום או נקודות יציאה.

במדינת ישראל אין תעודה של יועץ משכנתא! כל אדם באשר הוא, יכול לעסוק בתחום.

השכר/העלות הממוצע של יועץ משכנתא הינו בין 3,000 ש”ח- ל-7,500 ש”ח.

תשובה- ישנם אנשים שלא יודעים או לא רוצים לעשות את הפעולות הנדרשות לשיפור התנאים והתהליך במשכנתא מסיבות של חוסר זמן או חוסר יכולת או פשוט חוסר ידע. במקרה אלה אכן משתלם להיעזר ביועץ משכנתא טוב וחשוב להבין שאפילו אם השכר שלו יהיה בגובה של 7,000 ש”ח, אם יצליח להוזיל אפילו באחוז אחד את שער הריבית, מדובר בחיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים( תלוי בגובה המשכנתא ותקופת הזמן). 

יועץ משכנתא - סיכום של מה שלמדת היום

רוצה לקבל הצעה ליעוץ משכנתא?

סקר והשוואת מחירים, שירות אישי ושיפור תנאים ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

השקעות נדלן בפורטוגל –הדבר הבא?

אולי המדינה הכי פופולרית להשקעות בשנים האחרונות היא פורטוגל היא פנינת שהפכה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדלן ישראלים והאמת של אזרחי מדינות נוספות רבות.

קרא עוד »

השקעות נדלן בפורטוגל

מי שמכיר אותי ועוקב אחר הפעילות שלי והתכנים שאני מעלה, יודע שברמה האישית אני מאד מאמין בהשקעות נדל”ן בישראל ומבחינתי מדובר בעדיפות עליונה מבחינת סדר

קרא עוד »