ייעוץ

ייעוץ התנהלות כלכלית/ יועץ פיננסי

ייעוץ התנהלות כלכלית/ יועץ פיננסי

התנהלות כלכלית נכונה הינה דבר בסיס לצמיחה כלכלית. החיסכון שמגיע מהתנהלות כלכלית נכונה הינו בעצם היכולת להגדיל את סה”כ הנטו בהכנסות. ככל שההוצאות המיותרות יורדות ושאר ההוצאות ההכרחיות מתייעלות, נשאר יותר כסף פנוי. כסף פנוי שיכול להיות אידיאלי להשקעות וייצור מקורות הכנסה נוספים, רכישה של מוצרים ושירותים הכרחיים נוספים, פנאי ובידור וגם חיסכון ליום שחור.

התנהלות כלכלית נכונה וחכמה היא בעצם ביצוע שוטף של פעולות יזומות למעקב וניתוח ההוצאות וההכנסות, התייעלות כלכלית בהוצאות, בניית תקציב מותאם אישי ותמיד לחפש דרכים להגדיל את ההון הכספי.

מאד קשה מבחינה פסיכולוגית ומנטלית לשנות הרגלים ישנים ובטח שלפתח מודעות פיננסית ואחר כך כמובן גם בצד הפרקטי ומהן המשימות והפעולות שעלינו לעשות מידי יום, שבוע חודש ושנה על מנת לשפר ולהצמיח את המשק הפרטי שלנו באמצעות התנהלות כלכלית. 

חשוב מאד אבל לא להסתכל על זה כעל נטל או מטרד ולכעוס על הצמצום ובדיוק כמו שבעל עסק נהנה מלעבוד קשה ולראות את העסק שלו צומח, ככה בדיוק אתם צריכים להיות מוכנים לעבוד קשה ולעשות ויתורים על מנת שמבחינה כלכלית תצליחו לצמוח.

מרבית האנשים בישראל לא קיבלו השכלה פיננסית ולכן מתקשים לעיתים להבין מהן אותם פעולות שעליהם לעשות בשביל להתנהל כלכלית ולכן יש בפניהם שתי אופציות:

  1. ללמוד, לקרוא, לראות סרטונים ולהירשם לקורסים בנושא וכמובן ליישם אותם.
  2. לקבל יעוץ מקצועי בהתנהלות כלכלית.

האופציה הראשונה היא העדיפה כי כפי שמשל המפורסם אומר-תן לאדם דג, הוא ישבע ליום אחד; למד אותו לדוג, הוא ישבע כל חייו.”

אבל ברור לחלוטין שאנשים רבים מתקשים בלימוד ויישום צריכים את התמיכה, הליווי והייעוץ המקצועי מגורם חיצוני שיעזור להם. לכן לאותם אנשים מומלץ כן לקבל יעוץ מקצועי בהתנהלות כלכלית. 

תפקידו של היועץ להתנהלות כלכלית יהיה ללמוד לעומק את המצב הכלכלי שבו נמצא הלקוח, מהן ההוצאות וההכנסות שלו, תדפיסי אשראי ועובר ושב,  דפוסי התנהגות, צרכים, נקודות חשובות ועל בסיס כל הנתונים האלה לבנות לו תוכנית ברורה להתנהל כלכלית הכוללת דרכים להוזיל ולשפר את הוצאות המחייה, להתנהל כלכלית בשוטף כפי שעליו בהתאם למצבו וצרכיו ולא פחות חשוב, להגדיל את מקורות ההכנסה שלו באמצעות השקעות באפיקים שונים כדי לייצר לו יציבות ודרך לצאת לפנסיה בכבוד.

מחפש יועץ להתנהלות כלכלית?

ניהול כספים, הוזלת הוצאות והגדלת ההון האישי ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

השקעות נדלן בפורטוגל –הדבר הבא?

אולי המדינה הכי פופולרית להשקעות בשנים האחרונות היא פורטוגל היא פנינת שהפכה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדלן ישראלים והאמת של אזרחי מדינות נוספות רבות.

קרא עוד »

השקעות נדלן בפורטוגל

מי שמכיר אותי ועוקב אחר הפעילות שלי והתכנים שאני מעלה, יודע שברמה האישית אני מאד מאמין בהשקעות נדל”ן בישראל ומבחינתי מדובר בעדיפות עליונה מבחינת סדר

קרא עוד »