ייעוץ

ייעוץ התנהלות כלכלית/ יועץ פיננסי

ייעוץ התנהלות כלכלית/ יועץ פיננסי

התנהלות כלכלית נכונה הינה דבר בסיס לצמיחה כלכלית. החיסכון שמגיע מהתנהלות כלכלית נכונה הינו בעצם היכולת להגדיל את סה”כ הנטו בהכנסות. ככל שההוצאות המיותרות יורדות ושאר ההוצאות ההכרחיות מתייעלות, נשאר יותר כסף פנוי. כסף פנוי שיכול להיות אידיאלי להשקעות וייצור מקורות הכנסה נוספים, רכישה של מוצרים ושירותים הכרחיים נוספים, פנאי ובידור וגם חיסכון ליום שחור.

התנהלות כלכלית נכונה וחכמה היא בעצם ביצוע שוטף של פעולות יזומות למעקב וניתוח ההוצאות וההכנסות, התייעלות כלכלית בהוצאות, בניית תקציב מותאם אישי ותמיד לחפש דרכים להגדיל את ההון הכספי.

מאד קשה מבחינה פסיכולוגית ומנטלית לשנות הרגלים ישנים ובטח שלפתח מודעות פיננסית ואחר כך כמובן גם בצד הפרקטי ומהן המשימות והפעולות שעלינו לעשות מידי יום, שבוע חודש ושנה על מנת לשפר ולהצמיח את המשק הפרטי שלנו באמצעות התנהלות כלכלית. 

חשוב מאד אבל לא להסתכל על זה כעל נטל או מטרד ולכעוס על הצמצום ובדיוק כמו שבעל עסק נהנה מלעבוד קשה ולראות את העסק שלו צומח, ככה בדיוק אתם צריכים להיות מוכנים לעבוד קשה ולעשות ויתורים על מנת שמבחינה כלכלית תצליחו לצמוח.

מרבית האנשים בישראל לא קיבלו השכלה פיננסית ולכן מתקשים לעיתים להבין מהן אותם פעולות שעליהם לעשות בשביל להתנהל כלכלית ולכן יש בפניהם שתי אופציות:

  1. ללמוד, לקרוא, לראות סרטונים ולהירשם לקורסים בנושא וכמובן ליישם אותם.
  2. לקבל יעוץ מקצועי בהתנהלות כלכלית.

האופציה הראשונה היא העדיפה כי כפי שמשל המפורסם אומר-תן לאדם דג, הוא ישבע ליום אחד; למד אותו לדוג, הוא ישבע כל חייו.”

אבל ברור לחלוטין שאנשים רבים מתקשים בלימוד ויישום צריכים את התמיכה, הליווי והייעוץ המקצועי מגורם חיצוני שיעזור להם. לכן לאותם אנשים מומלץ כן לקבל יעוץ מקצועי בהתנהלות כלכלית. 

תפקידו של היועץ להתנהלות כלכלית יהיה ללמוד לעומק את המצב הכלכלי שבו נמצא הלקוח, מהן ההוצאות וההכנסות שלו, תדפיסי אשראי ועובר ושב,  דפוסי התנהגות, צרכים, נקודות חשובות ועל בסיס כל הנתונים האלה לבנות לו תוכנית ברורה להתנהל כלכלית הכוללת דרכים להוזיל ולשפר את הוצאות המחייה, להתנהל כלכלית בשוטף כפי שעליו בהתאם למצבו וצרכיו ולא פחות חשוב, להגדיל את מקורות ההכנסה שלו באמצעות השקעות באפיקים שונים כדי לייצר לו יציבות ודרך לצאת לפנסיה בכבוד.

מחפש יועץ להתנהלות כלכלית?

ניהול כספים, הוזלת הוצאות והגדלת ההון האישי ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

אסטרטגיות שוק ההון

אסטרטגיית השקעות בשוק ההון

תוכן עניינים איך להשקיע בשוק ההון בעצמך? לייצר תשואה טובה אבל סולידית? לפי מה לבחור מניות? מהי אסטרטגיית ההשקעות המומלצת להשקעות בשוק ההון?   אלו

קרא עוד »
קורס נדל״ן

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס – קורס אונליין אנשים מתייעצים עם כל העולם לפני שקונים רכב אבל כשמדובר בהשקעה בנכס, לא. וזאת טעות שיכולה לעלות לכם

קרא עוד »