יעוץ עסקי

יעוץ עסקי וליווי עסקי הינו שירות שיכול להינתן בכל שלב בחייו של עסק או מיזם עסקי. כבר משלב הרעיון והתוכנית העסקית, צמיחה ופיתוח עסקי של עסק קיים וכמובן בשלבים של התרחבות, הנפקה בבורסה או אקזיט.

כל עסק שונה מהשני וכך גם המטרות שלו. ישנם עסקים אשר המטרה העיקרית שלהם הינה להגדיל את הרווח הנקי מסה”כ המחזור החודשי או השנתי וזאת באמצעות התייעלות של העסק או הגדלת היקפים וישנם עסקים כמו למשל בסטארטאפים שהרווח החודשי ואפילו השנתי פחות חשוב כמו קצב ותהליך הצמיחה של המיזם וכמובן גיוס משקיעים.

כמו כן, לכל עסק יש מרכיבים שונים כמו המוצר והשירותים שהינם המהות של העסק ועד לשיווק, מכירות, שירות לקוחות, תפעול, הנהלת חשבונות, הניהול ועוד.  

 

ישנם לא מעט אנשים אשר תחת הגדרת התפקיד שלהם, נקראים יועצים עסקיים. הבעיה שרק מעט מהם באמת הקימו עסק ומכירים את המרכיבים השונים שלו. אפילו חברות גדולות של ייעוץ אסטרטגי ועסקי, מעסיקים בעיקר חברה עם תעודה אקדמית במנהל עסקים או הנדסת תעשייה וניהול ואם כי מדובר באנשים מאד מוכשרים ופיקחים, ברוב המקרים הם לא באמת עברו את התהליך של הקמה וניהול עסק ולכן לרוב היעוץ שלהם יהיה מאד מוגבל לתחום ספציפי.

כל עסק או באשר הוא יכול להשתפר, להיות יותר יעיל, יותר רווחי ולצמוח כלכלית בדרך בריאה ונכונה שתאפשר יציבות לעסק לשנים רבות. בכל זאת, לא כל עסק צריך יעוץ עסקי, ישנם עסקים רבים שמובלים על ידי אנשים אשר מכירים התחום של התעשייה שהם נמצאים בו הכי טוב, מכירים את לב החברה וכיצד להניע אותה בצורה מעולה ואפשר להגיד שהעסק בידיים טובות. אבל זה לא המקרה ברוב העסקים ולכן לעיתים אכן שווה לקבל יעוץ וליווי מקצועי מיועץ עסקי אבל חשוב לבדוק במי מדובר ומה הערך הנוסף שלו מבחינת הייעוץ העסקי שהוא יודע לספק. זה יכול להיות ניסיון או התמחות בתחום מסוים שחסרים למנהלים ובעלי החברה כמו למשל בשיווק במדינה זרה, תהליך רגולטיבית כלשהי או אפילו ברמה בסיסי, בניית תוכנית עסקית ואסטרטגיה.

יועץ עסקי יכול להיות מתוגמל כפי שנהוג ברוב המקרים, שכר לפי חוזה עבודה מסודר או שהוא גם יכול להיות מתוגמל באחוזים על פי מנגנון הצלחה כלשהו או במקרים מסוימים אם מדובר ביועץ עסקי עם ערך אסטרטגי ומיזם בתחילת הדרך באחוזים במיזם והחברה עצמם.

מחפש יועץ עסקי?

אסטרטגיה, בניית תוכנית ופיתוח עסקי ופתרונות מימון ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אלי

מאמרים אחרונים:

השקעות נדלן בפורטוגל –הדבר הבא?

אולי המדינה הכי פופולרית להשקעות בשנים האחרונות היא פורטוגל היא פנינת שהפכה למוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדלן ישראלים והאמת של אזרחי מדינות נוספות רבות.

קרא עוד »

השקעות נדלן בפורטוגל

מי שמכיר אותי ועוקב אחר הפעילות שלי והתכנים שאני מעלה, יודע שברמה האישית אני מאד מאמין בהשקעות נדל”ן בישראל ומבחינתי מדובר בעדיפות עליונה מבחינת סדר

קרא עוד »