ייעוץ

יעוץ פנסיוני

יעוץ פנסיוני

כמעט לכל אדם בוגר יש נכסים פיננסים כמו לדוגמא- פנסיה, קופות גמל והשתלמות, ביטוחים, תוכניות חיסכון ועוד לדוגמא. 

הבעיה היא שרוב האנשים לא באמת מבינים מה יש להם, כמה הם משלמים על המוצר, השירותים או הדמי ניהול ומהם האלטרנטיבות. הסיבות העיקריות הינם חוסר בהשכלה פיננסית שמעולם לא סופקה והסבירה על הנכסים האלו והסיבה השנייה שיש לחברות הביטוח אינטרס לשמור את הנושאים האלה מורכבים ולא ברורים כדי שאנשים לא יבינו שמנצלים אותם.

חשוב להבין שברוב המקרים מדובר בלא מעט כסף שיכול להיחסך ויותר חשוב מכך, הרבה מאד כסף שהיה ניתן לעשות כי כסף שנחסך יכול להיות זמין להשקעות וגם במידה ומשפרים את התנאים והתשואה בפנסיה אז בתקופה של עשרות שנים, זה הבדלים של עשרות ומאות אלפי שקלים.

על מנת להציל את הכסף הזה, האדם הממוצע יכול לעשות אחת שתי אפשרויות:

  1. ללמוד, לקרוא, את התחום לעומק, לעשות השוואות מחירים וליצור קשר עם מספר חברות ביטוח.
  2. להיפגש עם יועץ פנסיוני מקצועי.

אם כי ברוב המקרים, האפשרות העדיפה היא המומלצת. דווקא במקרה של נכסים פיננסים ושל ייעוץ פנסיוני, עדיפה האפשרות של להיפגש אם איש מקצוע בתחום שיעשה לכם סדר.

הסיבות לכך הן די פשוטות וברורות אבל לפני כן, צריך לעשות סדר ולהסביר את ההבדלים בין יועץ פנסיוני, סוכן פנסיוני ומשווק פנסיוני.

יועץ פנסיוני

הוא גורם אובייקטיבי לחלוטין ונטול כל אינטרס משותף עם חברות הביטוח אשר יעשה ללקוח סדר בכל הנכסים הפיננסים שלו בתמורה לשכר טרחה. אסור לו לקחת כסף בנוסף מחברות הביטוח במידה והוא מעביר את המוצרים והפוליסות שלכם אליהם. היתרון המשמעותי הוא שהוא רואה את טובת הלקוח בלבד כפי שנאמר והחיסרון הוא שהוא לוקח על הייעוץ כסף אבל בחלק גדול מהמקרים זה אכן משתלם ביחס לסכום הכסף שנחסך או אפשר להרוויח.

משווק פנסיוני

ההפך הגמור מיועץ, הוא איש מכירות לכל דבר של חברת ביטוח מסוימת אחת או כמה. הוא מקבל מהם עמלות ולעיתים שכר עבור כל אדם שהוא מצליח למכור לו את המוצרים שלהם. לא באמת משנה טובת הלקוח או מה מותאם לצרכים שלו. במקרה זה האינטרס שלו הוא לקבל יותר כסף מחברות הביטוח.

סוכן פנסיוני

הסוכן הוא כמעט כמו היועץ, הוא אכן ייתן שירותי יעוץ ויעשה סדר ללקוח אך הוא אינו גובה שכר מהלקוח. את השכר שלו הוא יגבה מחברות הביטוח אשר הפוליסות והמוצרים שלכם נמצאים בה. יש כאן מספר אינטרסים וסיבות לכך. ראשית, חברות הביטוח מעדיפות לעבוד עם סוכן ברוב המקרים ולא מול הלקוח ישירות כי זה חוסך להם בירוקרטיה, לוגיסטיקה ושיווק. שנית, כפי שניתן להבין, במוצרים פנסיונים, יש הרבה מאד רווח לחברות הביטוח ולכן אין להם בעיה לתגמל את הסוכן. הסיבה השלישית היא כפי שהוסבר, הלקוח הישראלי הממוצע לא מבין בתחום הפנסיוני כמעט בכלל ולכן אם יאלץ לשלם סביר להניח שלא ירצה לעשות שינויים ולשפר אפילו אם זה בשורה התחתונה יחסוך לו כסף ואפילו יעשה לו יותר כסף.

חשוב להבהיר, כל שלושת המקצועות דורשים תעודה רשמית! לכן על מנת לבדוק שלא מדובר בהונאה כלשהי, אין בושה לבקש ולראות אותה.

אז כפי שהוסבר התחום הפנסיוני יחסית באמת מורכב ולכן כן מומלץ לחסוך בזמן יקר של למידה או מטעויות ופשוט לתת לאיש מקצוע בתחום לעשות סדר. ”צ’ק פיננסי” הינה בדיקה מקיפה של כלל הנכסים הפיננסים ומומלץ לעשות אותה לפחות אחת לשנה, ממש כמו טסט לאוטו. השיקול בין סוכן פנסיוני או יועץ פנסיוני הינו שיקול אישי כי משניהם מקבלים פחות או יותר את אותו השירות אבל יש כאלה שירצו לשלם כסף על מנת לקבל יעוץ פנסיוני כי ידעו שמדובר באמת באינטרס שלהם בלבד ויש כאלה שזה פחות מפריע להם ויעדיפו סוכן פנסיוני כי אין עלות כספית.

מחפש יועץ פנסיוני?

סדר בפנסיה,קופות גמל, איתור כספים, הוזלה בדמי ניהול ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

אסטרטגיות שוק ההון

אסטרטגיית השקעות בשוק ההון

תוכן עניינים איך להשקיע בשוק ההון בעצמך? לייצר תשואה טובה אבל סולידית? לפי מה לבחור מניות? מהי אסטרטגיית ההשקעות המומלצת להשקעות בשוק ההון?   אלו

קרא עוד »
קורס נדל״ן

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס – קורס אונליין אנשים מתייעצים עם כל העולם לפני שקונים רכב אבל כשמדובר בהשקעה בנכס, לא. וזאת טעות שיכולה לעלות לכם

קרא עוד »