ייעוץ

ייעוץ נדל”ן

ייעוץ נדל"ן

הרבה מאד מתווכים מכנים את עצמם יועץ נדל”ן כי זה נשמע יותר טוב מתיווך נדל”ן. אבל אין שום קשר בין תיווך נדל”ן ליעוץ בנדל”ן. יועץ נדל”ן הינו איש מקצוע אשר בוחן עסקת נדל”ן ממספר בחינות. 

ראשית, עלות, האם העלות של הנכס שהלקוח עומד לקנות הינו לפי מחיר השוק ואם הוא גבוהה יותר, האם זה יש אלמנט שמצדיק את השווי.

שנית, בדיקת זכויות, יועץ נדל”ן טוב ידע בעצמו או באמצעות אדרכילים ואנשי תכנון לבחון את הנכס מבחינת הזכויות אשר קיימות בו ולהבין מה בדיוק הלקוח עומד לקנות.

לדוגמא, הרבה מאד חברות מוכרות בישראל שטחים וקרקעות בטענה שמדובר בשטחים עם זכויות בנייה עתידיות או אפילו יזמים שרוצים לקנות מגרש לבנייה. ברוב המקרים, אם איש מקצוע מתחום התכנון לא למדו את הקרקע, עשו בדיקה של זכויות בנייה ובחנו תוכניות ברשות מקומית או מחוזית או ארצית אשר חולפות על האזור אז לא באמת ניתן לדעת והאדם שמוכר את המגרש בעצמו לא סגור על זה.

זה די הזוי להשקיע מאות אלפי שקלים ויותר על נכס נדל”ן מבלי לדעת במה בדיוק מדובר ולכן מומלץ כן לקחת יועץ נדל”ן שיגיד בדיוק מה הלקוח עומד לקנות. דו”ח של יועץ נדל”ן יכול לנוע מ-1,000 ש”ח וסכומים של 10,000 ויותר. תלוי מאד בסוג וגודל העסקה. 

 

תפקידו השלישי של יועץ נדל”ן הינו להציג אלטרנטיבות במידה ויש. הוא לא בהכרח צריך לשווק ללקוח נכסים אחרים אלה פשוט להראות ללקוח מה קיים בשוק בסגנון של העסקה שהוא עומד לבצע ולהכניס זאת לסל השיקולים שלו.

 

לסיכום, יעוץ נדל”ן יכול לחסוך הרבה מאד כסף בטעויות כי כשעושים טעות בתחום הנדל”ן זה בדרך כלל בעשרות ומאות אלפי שקלים ולעיתים אפילו הרבה יותר. יועץ נדל”ן איכותי הינו איש מקצוע בעל ניסיון בתחום הנדל”ן ועדיפות בתחום התכנון האדרכלי.

צריך שירותי יועץ נדל''ן?

בדיקת זכויות, כדאיות עסקה, השקעות בארץ ובחו''ל ושירותים נוספים השאר פרטים ונציג יחזור אליך

מאמרים אחרונים:

אסטרטגיות שוק ההון

אסטרטגיית השקעות בשוק ההון

תוכן עניינים איך להשקיע בשוק ההון בעצמך? לייצר תשואה טובה אבל סולידית? לפי מה לבחור מניות? מהי אסטרטגיית ההשקעות המומלצת להשקעות בשוק ההון?   אלו

קרא עוד »
קורס נדל״ן

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס

לימודי נדל״ן של אורי קוסקאס – קורס אונליין אנשים מתייעצים עם כל העולם לפני שקונים רכב אבל כשמדובר בהשקעה בנכס, לא. וזאת טעות שיכולה לעלות לכם

קרא עוד »